Jdi na obsah Jdi na menu
 


Green Day

Obrazek

Billie Joe Armstrong

Stav: ženatý, manželka Adrienne Nesser
Děti: Joseph Marciano (1995) a Jakob Danger (1998)
Nástroje: kytara, harmonika, mandolína, bubny, piáno

ObrazekBillie Joe Armstrong přišel na tento svět 17.února roku 1972 jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rock's Hickory Pit. Byla také velkým fanouškem country hudby, kterou milovala.  Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhýh 5 let. Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Looking for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenoval prostě "Blue". Billie do dneška používá několik replik této kytray. Kytara byla to poslední co stihl jeho otec Billiemu dát. Když bylo totiž Billiemu 10 let, tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rock's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie a Mike později v této restauraci pracovali.

Mike Dirnt

Stav: rozvedený, nyní zasnoubený s přítelkyní Sarah???
Děti: Estelle Desiree (1997) s exmanželkou
Nástroje: baskytara, kytara, bubny

ObrazekMichael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách.  Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.

Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: "Hero". Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.

Tre Cool

Stav: 2x rozvedený, nyní žije s bubenicí The Donnas — Donnou C.
Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
Nástroje: bubny, acordión a kytara

ObrazekFrank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972.  Žil ve Willitsu, Californii, USA se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy včetně toho od Lookout. Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 letech se Tré spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhjodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka.

V roce 1995 se Tré oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se podruhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (*2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie, USA.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

green day:)

(Dorota96, 27. 3. 2010 19:45)

nej.nejlepsi skupina na swete:)))))

green day

(tre-cool, 10. 4. 2007 23:13)

estas padricimosssss quisiera ablar con ellos por chat los amo deveras billi joe yo te amo no te miento de jala a esa adrienne quedate conmigoyo si te amooooo

Jo, Green day, to je jasný:-))

(Katulda015, 7. 12. 2006 13:24)

Green day fakt žeru!!! Asi tři roky, co jsem byla na to jejich koncíku, tak je baštím..:-)) A nejvíce se mi z nich líbí jejich frontmánek Billie Joe Armstrong, to je jasný, ale taky Tré Cool... Mike je taková neviná dušička:-))) Tak čus...:-))

koukni se....

(janischa, 3. 12. 2006 19:15)

www.beating.estranky.cz

peru

(soy lady de peru, 21. 11. 2006 23:03)

amo a BILLIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

green day

(Týna, 22. 8. 2006 14:54)

jste moc dobra skupina!!!!

Nádhera

(mamka, 3. 4. 2006 21:32)

Miško to jsou ale moc hezký stránky,jsi moje šikovná holka.